O tym się mówi

W ten weekend, a dokładniej mówiąc w sobotę odbyło się Święto Szlaku Zabytków Techniki. To jedno z wydarzeń, które cieszy się coraz większą popularnością w całym województwie. Mimo, iż dzisiejsze warunki nie pozwalają nam bawić się tak samo jak miało to miejsce w pozostałych latach, nikt nie pozostaje stratny. Serca wszystkich obecnych mimo wszystko zabiją mocniej.

Tegoroczne święto odbyło się pod Radiostacją oraz istniała możliwość udania się do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego Muzeum. W trakcie wizyty w Radiostacji można było skorzystać z atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi świętowali przy pomocy warsztatów z ekologią, a następnie razem z Kinem Pod Chmurką. Wyświetlano filmy dla dzieci oraz dla dorosłych, dlatego każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Oczywiście ilość miejsc ograniczono, a do tego obowiązywały maseczki.

Z kolei druga z przygotowanych atrakcji to wizyta w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego. Zwiedzanie odbywało się od godziny 11 do 16. Odwiedzający podziwiali wystawę „Słusznie słyną dziś Gliwice…”. W skład wystawy wchodzą odlewy artystyczne wykonane z brązu oraz żeliwa. Warto zaznaczyć, że na co dzień również można podziwiać ją w Muzeum.

Dodaj komentarz