Mariusz Śpiewok, były wiceprezydent Gliwic, mianowany pełnomocnikiem prezydenta Rybnika

Mimo aspiracji do stanowiska prezydenta Gliwic i prób przekonania opinii publicznej o swoim stałym zamieszkaniu w tym mieście, Mariusz Śpiewok nie zrezygnował z więzi z rodzinnym Rybnikiem. Kilka tygodni przed oficjalnym ogłoszeniem swojej kandydatury na prezydenta Gliwic, deklarował jeszcze, że jest mieszkańcem Rybnika. Wiadomość o nowym stanowisku Śpiewoka przekazało dzisiaj biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Rybniku.

„Z dniem 1 lipca br. prezydentem Miasta Rybnik ds. Inwestycji i Dróg zostanie Mariusz Śpiewok, były wiceprezydent Gliwic” – podaje komunikat UM Rybnik.

Mariusz Śpiewok urodził się w 1976 roku w Rybniku. Przez większość swojej kariery zawodowej był związany z Gliwicami, gdzie sprawował funkcję wiceprezydenta miasta od lutego 2019 r. do maja 2024 r.

Śpiewok jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

„Na co dzień Śpiewok jest rybniczaninem, związanym ze swoim miastem ojczystym przez wiele pokoleń. Ma silne więzy rodzinne z Boguszowicami i Kłokocinem. Aktualnie mieszka w dzielnicy Golejów” – podaje UM Rybnik.

Dodaj komentarz