Przemiany trzech znanych nieruchomości w Gliwicach: Tesco, browar Scobla i biurowce TP SA

Rozpoznawalne nieruchomości Gliwic czekają na znaczne przeobrażenia. Wśród nich znajdują się Tesco Extra przy ulicy Łabędzkiej, Browar Scobla przy ulicy Piwnej oraz dawne biura TP SA, mieszczące się przy ulicy Bernardyńskiej. Wydano już pozwolenia na częściowe rozbiórki obiektów, a w jednym z przypadków, przewidziano także ich przebudowę.

Żadna przestrzeń nie pozostaje pusta na zawsze, a miasta nieustannie ewoluują – tak jest również w Gliwicach. Niektóre dobrze znane budynki znikają lub są przystosowywane do nowych funkcji. Dotyczy to również trzech obiektów, które od pewnego czasu pozostają niezagospodarowane (całkowicie lub częściowo).

Na przykład nieruchomości należące do Orange, dawniej służące jako centrum usług telefonii stacjonarnej i dostarczania internetu, stały się zbędne. Pierwszym sprzedanym budynkiem był budynek Poczty Głównej przy ulicy Dolnych Wałów – został on przejęty przez spółkę DL INVEST GROUP i przekształcony na zupełnie inny, niezwiązany z wcześniejszą działalnością obiekt. Później sprzedano także budynki biurowe przy ulicy Bernardyńskiej, które niszczały niezagospodarowane przez ostatnie kilka lat. Firma deweloperska ATELI INVESTMENTS z Krakowa kupiła je i ma zamiar zmienić ich przeznaczenie z usługowego na mieszkalne. Wcześniej jednak planuje przeprowadzić prace destrukcyjne, na co już otrzymała pozwolenie.

Dodaj komentarz