Gliwicka policja intensyfikuje działania przeciwko handlarzom narkotyków

Zjawisko handlu narkotykami stało się celem specjalnych działań policyjnych w Gliwicach. Funkcjonariusze z różnych komisariatów oraz wywiadowcy pracują nieustannie, by skierować na ławę oskarżonych posiadaczy, nabywców i dystrybutorów substancji odurzających. W ciągu ostatniego weekendu, udało się ich zatrzymać aż dziewięciu. W rękach policjantów znalazło się prawie 0,3 kilograma szerokiego asortymentu narkotyków, takich jak kokaina, amfetamina, haszysz, marihuana i grzyby halucynogenne.

Wszystkimi podejrzanymi są mężczyźni w różnym wieku; od dwudziestolatków do czterdziestokilkulatka. Zatrzymania to efekt współpracy pomiędzy różnymi jednostkami gliwickiej policji, zarówno pionami kryminalnymi i prewencyjnymi, jak i wywiadowcami i funkcjonariuszami z komendy miejskiej. Podejrzanych zatrzymali między innymi wywiadowcy z Wydziału Sztabu oraz kryminalni z głównej komendy.

Chociaż determinacja gliwickich stróżów prawa w walce z handlem narkotykami jest niepodważalna, to skuteczne przeciwdziałanie temu globalnemu problemowi wymaga również zaangażowania społeczeństwa i systematycznego podejścia prewencyjnego. Włączenie społeczności lokalnej oraz edukacja na temat negatywnych skutków używania narkotyków to klucz do długofalowego sukcesu.

W kontekście narkotyków, polskie prawo jest bardzo surowe. Posiadanie jakiejkolwiek ilości substancji odurzających może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami grozi natomiast karą do 10 lat więzienia. Nakłanianie innych do zażywania narkotyków lub wręczanie im substancji odurzających jest karane pozbawieniem wolności do 3 lat, a jeżeli osoba nakłaniana jest nieletnia – do 8 lat. Kierowanie pojazdami pod wpływem narkotyków może skutkować karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Dodaj komentarz