Nowy rok, nowe wyzwania: Piast Gliwice wraca do treningów i planuje zgrupowanie w Hiszpanii

Druga część sezonu 2023/24 zapowiada się intensywnie dla zawodników oraz sztabu szkoleniowego klubu piłkarskiego Piast Gliwice. Wtorkowy dzień, który oznaczał powrót do normalnej pracy po trzytygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej, był pełen tradycyjnych badań medycznych oraz testów wytrzymałościowych. Środa natomiast przewiduje wspólne treningi na boisku.

Po krótkim odpoczynku podczas świątecznej przerwy, gracze Piasta Gliwice są gotowi na kontynuowanie swojej pracy i przygotowania do rozgrywek w rundzie wiosennej. Pierwszy dzień po urlopach nie był łatwy, ponieważ zawodnicy musieli przejść przez serię badań zdrowotnych i testów wytrzymałościowych, które rozpoczęły się już od rana. Zwyczajne śniadanie drużyny również miało miejsce tego dnia.

Aleksandar Vuković, trener drużyny, podczas wtorkowej konferencji prasowej zdradził, że mimo niskich temperatur dziesiątek stopni poniżej zera, drużyna będzie trenować na boisku już od środy. Przez resztę tygodnia gracze będą pracować zarówno na boisku, jak i na siłowni.

Vuković również ujawnił, że w przyszły poniedziałek drużyna uda się na zgrupowanie do hiszpańskiego miasta L’Albir. Trener wyraził swoje zadowolenie z tego, że drużyna będzie mogła trenować w Hiszpanii, podobnie jak rok wcześniej, ze względu na doskonałe warunki tam panujące.

Podczas pobytu w Hiszpanii, Piast Gliwice ma zaplanowane pięć gier kontrolnych. Na chwilę obecną tylko trzej przeciwnicy są już potwierdzeni. Szczegóły dotyczące pozostałych dwóch meczów zostaną podane po finalizacji wszystkich ustaleń i podpisaniu umów.

Plan treningowy na zimę dla Piasta Gliwice jest następujący: 9 stycznia – powrót do treningów; 15 stycznia – początek zgrupowania w L’Albir (Hiszpania); 18, 21 i 24 stycznia oraz 28 stycznia – mecze kontrolne; 29 stycznia – powrót ze zgrupowania; 3 lutego – mecz kontrolny: Korona Kielce; 10 lutego – mecz ligowy: Górnik Zabrze.

Dodaj komentarz