Ekscytujące plany transformacji dawnego Tesco Extra w Gliwicach na park handlowy

Planuje się częściowe rozebranie i przebudowę dawnej struktury Tesco Extra, która znajduje się przy ulicy Łabędzkiej w Gliwicach. Pierwsze informacje wskazują, że inwestor zamierza przekształcić ten obszar w park handlowy.

Wnioskodawca złożył wniosek o udzielenie pozwolenia na realizację tej ambitnej inwestycji pod koniec października ubiegłego roku. Projekt przewiduje nie tylko częściowe wyburzenie istniejącego budynku handlowo-usługowego, ale również jego transformację i wykonanie brakujących elementów konstrukcyjnych. W ramach tych zmian zaplanowano również modyfikację funkcji parkingu i układu komunikacyjnego na terenie nieruchomości przy ulicy Łabędzkiej.

Nasze źródła informują, że po przeprowadzeniu planowanych prac, miejsce obecnego pawilonu zamieni się w park handlowy. Za tą inwestycją stoi firma FREISA z Tarnowskich Gór, której przedstawiciele na razie nie skłonni są do udzielania szczegółowych informacji na temat przyszłości tego obiektu. W rozmowie telefonicznej dowiedzieliśmy się jednak, że place planuje się gruntowną komercjalizację obiektu, co oznacza, że będzie to zupełnie inny obiekt. Wedle zapowiedzi, nowy park handlowy ma pomieścić różne typy sklepów, w tym market budowlany i sklep meblowy. Aktualnie wniosek inwestora czeka na rozpatrzenie.

Tesco Extra w Gliwicach było w działalności do sierpnia 2021 roku. Salling Group, firma-matka sieci Netto, nie przejęła tego obiektu podczas swojej masowej akwizycji – z tej transakcji wykluczono 19 sklepów Tesco, w tym hipermarket przy ulicy Łabędzkiej. Od tamtej pory większość przestrzeni handlowej budynku pozostawała niewykorzystana, choć w pasażu funkcjonowały pojedyncze punkty handlowe, takie jak apteka, kantor wymiany walut, kiosk InMedio czy butik. W ubiegłym roku otworzono tam również Skate Point. Teraz ten obszar ma szansę na odrodzenie i nadejście nowego życia.

Dodaj komentarz