Działania "Trzeźwość" na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego: ponad 2200 kontroli trzeźwości

W dniu wczorajszym, na obszarze Gliwic oraz powiatu gliwickiego, realizowane były szeroko zakrojone działania o nazwie „Trzeźwość”. Celem tych działań była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na lokalnych drogach, głównie poprzez wyeliminowanie z ruchu drogowego osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała gliwicka policja, do godziny 12:00 przeprowadzono ponad 2220 kontroli trzeźwości kierowców.

2 stycznia 2024 roku, w ramach operacji „Trzeźwość”, siły policyjne skupiły swoje wysiłki na zwalczaniu jazdy pod wpływem alkoholu. Na terenie miasta Gliwice i całego powiatu widoczna była większa niż zwykle liczba patroli specjalnie dedykowanych do sprawdzania trzeźwości kierowców. W trakcie tych działań Komenda Miejska Policji w Gliwicach zatrzymała dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc nietrzeźwymi. Pierwszy z nich, 50-letni mężczyzna, prowadził samochód marki Seat na ulicy Kujawskiej mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Drugi, 39-latek, został zatrzymany na ulicy Królewskiej Tamy kierując oplem z wynikiem 0,9 promila alkoholu.

Dodatkowo, w godzinach popołudniowych, na ulicy Błonie w Gliwicach, zatrzymano kierującą volkswagenem 62-latkę. Badanie alkomatem wykazało obecność 1 promila alkoholu we krwi kobiety. Jak się okazało, miała ona dodatkowo sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz