Dla kogo polecany jest catering dietetyczny w Gliwicach? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Korzystanie z diety pudełkowej staje się coraz popularniejsze, także w Gliwicach. To rozwiązanie jest polecane między innymi dla osób, które żyją w ciągłym pośpiechu i chcą oszczędzić bezcenny czas, nie rezygnując ze zdrowego odżywiania. Kto jeszcze może skorzystać z diety pudełkowej i jakie korzyści przynosi ten sposób żywienia?

Odchudzający catering dietetyczny – jak to działa?

Zła dieta, siedzący tryb życia i ciągły stres to czynniki, które sprawiają, że tak wiele osób ma obecnie problem z nadmierną masą ciała. Aby go rozwiązać, konieczne są zmiany w zakresie sposobu odżywiania oraz włączenie regularnej aktywności fizycznej. Jednak trzymanie zdrowej diety może być bardzo trudne, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie.

W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem wydaje się dieta pudełkowa. Dzięki odpowiednio dobranej kaloryczności można stopniowo i zdrowo tracić nadmierne kilogramy. Wystarczy obliczyć swoją całkowitą przemianę materii i od tej sumy odjąć około 500 kalorii. W razie problemów z ustaleniem swojego zapotrzebowania energetycznego warto skorzystać z porady dietetyka.

Niskokaloryczna dieta pudełkowa oparta jest na produktach takich jak świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz chudy nabiał, jajka, mięso i ryby. W menu można spodziewać się ciekawych i urozmaiconych dań, a także zdrowych zamienników słodyczy.

Czy dietę pudełkową mogą stosować także dzieci?

Dobrej jakości catering dietetyczny jest propozycją dla całej rodziny. Mogą z niego skorzystać także dzieci i nastolatkowie. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią kaloryczność i właściwy rodzaj diety. Taki sposób odżywiania gwarantuje dostarczenie rozwijającemu się organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Pudełka można także łatwo spakować i zabrać ze sobą do szkoły czy na zajęcia dodatkowe.

Catering dietetyczny dla dzieci może także być sposobem na zachęcenie maluchów do jedzenia zdrowszych posiłków. Najmłodsi często wolą sięgnąć po smaczną przekąskę niż po pełnowartościowy posiłek. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być zakup diety pudełkowej z wyborem menu. Dzięki temu dziecko zyska możliwość samodzielnego komponowania menu z wielu zdrowych, dostępnych codziennie propozycji i decydowania, na co ma ochotę. Tego typu catering dietetyczny w Gliwicach można zamówić tutaj: https://www.wygodnadieta.pl/dieta-pudelkowa-gliwice.

Catering dietetyczny dla sportowców – czego można się spodziewać w takiej diecie?

Osoby, które są bardzo aktywne fizycznie, mają specjalne potrzeby żywieniowe. Właśnie dla nich stworzona została dieta sportowa. Jej stosowanie pomaga osiągać lepsze rezultaty i dostarczać energię potrzebną do intensywnego trenowania.

Catering na diecie pudełkowej dla sportowców jest oparty na produktach bogatych w białko, które jest niezbędne dla prawidłowej regeneracji mięśni po wysiłku. Dodatkowo w jadłospisie znajduje się sporo świeżych warzyw i owoców, które dostarczają witaminy i składniki mineralne, a także błonnika pokarmowego regulującego pracę jelit.

W diecie sportowca nie może także zabraknąć niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz źródeł węglowodanów – zarówno złożonych (które pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi), jak i prostych (dających szybki zastrzyk energii).

Osoby aktywne fizycznie, które chcą skorzystać z cateringu dietetycznego, muszą pamiętać o zapewnieniu organizmowi optymalnej ilości energii, niezbędnej do budowania masy mięśniowej. Aby wybrać odpowiednią kaloryczność diety, należy obliczyć swoją całkowitą przemianę materii, a następnie do uzyskanego wyniku dodać około 350 do 500 kalorii.

Dodaj komentarz