Patostreaming: zatrzymanie osób odpowiedzialnych za przestępstwa w Gliwicach i Bytomiu

Za zamachy na zdrowie i życie dwóch młodych dziewczyn w Gliwicach i Bytomiu, osiemnastoletni patostreamerzy zostali aresztowani przez śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W najbliższy poniedziałek usłyszą zarzuty.

Inicjatywa policji mająca na celu wyeliminowanie bezkarnych działań użytkowników Internetu, zaowocowała szczegółową analizą materiałów dotyczących dwóch młodzieńców. Dramatyczne zdarzenia, które miały miejsce 17 listopada, polegały na podawaniu ofiarom alkoholu, namawianiu do zażywania nieznanej substancji w postaci białego proszku oraz zachęcaniu do kompromitujących czynów, takich jak rozbieranie się. Cała sytuacja była transmitowana na żywo przez jeden z serwisów internetowych. Po zdarzeniu sprawcy wyjechali za granicę, jednakże ich czyny zostały zgłoszone organom ścigania.

Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym oficerowie Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach byli w stanie zlokalizować osiemnastolatków i ustalić, że planują powrót do Polski. W ostatni weekend, po przekroczeniu granicy przez sprawców, zostali oni zatrzymani na terenie Śląska – informuje Śląska Policja.

W poniedziałek, mężczyźni będą przetransportowani z aresztu policyjnego do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą oficjalne zarzuty. To prokurator będzie decydował o ich szczegółowym charakterze.

W tym kontekście, policja wyraża apel do rodziców i opiekunów dzieci oraz młodzieży, podkreślając konieczność rozmów z nimi na temat zagrożeń jakie niesie Internet. Rodzicom zaleca się regularne interesowanie się aktywnością swoich pociech w sieci, uświadamianie im potencjalnych niebezpieczeństw oraz wyjaśnianie, które działania są bezpieczne, a które nie. Dodatkowo, apel podkreśla wagę budowania relacji zaufania z dziećmi.

Dodaj komentarz