Na czym polegają usługi ślusarskie?

Zawód ślusarza kojarzy się wielu z nas z czasami, które już minęły i nie powrócą. Jednak w różnych sytuacjach życiowych wciąż potrzebujemy pomocy specjalisty z tej branży! Usługi ślusarskie są bowiem powszechnie realizowane, a ich zakres obejmuje zazwyczaj montaż, wymianę, naprawę, serwis zamków oraz awaryjne otwieranie drzwi i awaryjne otwieranie samochodów. W jaki sposób przebiegają tego rodzaju usługi?

Montaż, wymiana, naprawa i serwis zamków

Do podstawowych zadań współczesnego ślusarza należą przede wszystkim różnorodne zlecenia związane z zamkami. Zajmuje się on montażem i wymianą zamków w drzwiach wejściowych, a niekiedy również wewnętrznych. Nie ogranicza się jedynie do obsługi osób prywatnych i instalowania zamków w domach i mieszkaniach, lecz również montuje zamki w firmach np. hotelach, sieciach handlowych, magazynach, biurach oraz w instytucjach. Wśród zakładanych zamków mogą znaleźć się zarówno klasyczne mechanizmy, czyli zamki wpuszczane i nawierzchniowe otwierane na klucz, jak i zamki elektroniczne, które otwiera się na kilka sposobów np. telefonem, kartą lub za pomocą odcisków palców. Tego rodzaju rozwiązanie proponuje znane i cenione w całej Polsce Pogotowie zamkowe, które posiada oddziały we wszystkich większych miastach w kraju.

Oprócz wymiany zamków ślusarz może także zająć się naprawą urządzenia, o ile stan techniczny mechanizmu na to pozwala, a sama reperacja jest opłacalna i przyniesie zamierzony skutek. O tym, czy lepiej zdecydować się na wymianę czy naprawę powinien zdecydować doświadczony specjalista. Jeśli chcemy, aby zamek w drzwiach działał jak najdłużej, warto również regularnie wykonywać jego serwis, który pozwala na ocenę zużycia mechanizmu, poprawę jego działania, przedłużenie żywotności oraz uniknięcie ewentualnej awarii.

Awaryjne otwieranie drzwi

Każdy zamek z czasem może ulec zużyciu, w wyniku czego pojawiają się trudności z jego otwieraniem. Jeśli nie zareagujemy na czas, zlecając jego naprawę lub wymianę, może dojść do całkowitego zacięcia mechanizmu, a w związku z tym konieczności jego awaryjnego otwierania. Awaryjne otwieranie drzwi to także usługa, która może się przydać w przypadku zgubienia kluczy do mieszkania i braku możliwości zastosowania zapasowych. Tego rodzaju zadania również zlecić można ślusarzom. Wyposażeni w profesjonalne narzędzia sprawnie i precyzyjnie otworzą drzwi bez zastosowania klucza, a także nie pozostawiając na stolarce drzwiowej żadnych śladów działalności.

Otwieranie samochodów bez kluczyka

Dobrze wykwalifikowany ślusarz jest w stanie zająć się różnymi, nawet skomplikowanymi zadaniami związanymi z zamkami. Przykładem jest awaryjne otwieranie samochodu, które może przydać się w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe lub zablokowania drzwi auta. Tego rodzaju usługa, znajdująca się w ofercie Pogotowia zamkowego – https://www.pogotowie-zamkowe-gliwice-24h.pl, wymaga niezwykłej precyzji, wprawy, wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi, dlatego powierzyć ją warto wyłącznie ekspertom!

Dodaj komentarz