16 listopada, dołącz do naszej akcji "Nasza Krew – Nasza Ojczyzna" i podaruj najcenniejszy dar – krew

Chciałbym przypomnieć, że krew jest najbardziej cennym darem, którym możemy się podzielić z innymi. W czwartek, 16 listopada, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, nastąpi kolejna zbiórka krwi o nazwie „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Od godziny 8:00 do 13:00, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będzie na miejscu do przyjęcia dawców krwi. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla tych, którzy jej potrzebują, takich jak ranni i chorzy.

16 listopada, mundurowi, pracownicy cywilni oraz wszyscy odwiedzający w tym dniu Komendę Wojewódzką w Katowicach, będą mieli możliwość oddać krew na zasadzie honorowej dla osób potrzebujących. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będzie czekał na parkingu przed głównym wejściem do budynku przy ulicy Lompy 19 od godziny 8:00 do 13:00. Pracownicy służb mundurowych są doskonale świadomi wartości oddawania krwi, jako że często są świadkami tragedii, szczególnie wypadków drogowych. Dlatego oddawanie krwi jest dla nich tak ważne.

Zachęcamy gorąco nie tylko policjantów, ale także dawców krwi z innych służb oraz wszystkich ochotników, którzy tego dnia odwiedzą Komendę, do aktywnego udziału w zbiórce „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. Ten prosty gest może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Warto przypomnieć, że dzielenie się krwią nie kosztuje nic, a jej odbiorcami są osoby ranne w wypadkach, chronicznie chorzy, kobiety w ciąży i dzieci.

Aby stać się dawcą krwi, musisz być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kg i mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Zaleca się także zjedzenie lekkiego posiłku przed oddaniem krwi, gdyż nie jest zalecane oddawanie krwi na czczo. Każdy, kto kwalifikuje się jako dawca krwi, jednocześnie może zostać honorowym dawcą szpiku.

„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” to ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe, organizowana już po raz dwunasty przez Straż Graniczną w celu uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem jest pomoc w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów wymagających transfuzji krwi, oraz związanie symboliki munduru z gotowością do pomocy innemu człowiekowi poprzez oddanie krwi. Policjanci są zawsze gotowi nieść pomoc innym ludziom, także poprzez podzielenie się swoją krwią. Każdy, kto spełnia warunki zdrowotne, może oddać krew podając hasło „Nasza krew – nasza Ojczyzna” w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz ich oddziałach na terenie całego kraju. Akcja prowadzona jest od 25 października do 20 grudnia 2023 roku w jednostkach Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej oraz punktach krwiodawstwa. Akcja jest patronowana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Dodaj komentarz