Przerwa w dostawie wody w Gliwicach – usunięcie awarii

W mieście Gliwice miał miejsce incydent związany z infrastrukturą wodociągową. W wyniku pęknięcia głównej rurociągu, 7 listopada doszło do awarii sieci wodociągowej. Zdarzenie to miało miejsce na ulicy Dworskiej, co wywołało niepokój i niedogodności dla mieszkańców tego obszaru.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach wydało oficjalne oświadczenie dotyczące tego niefortunnego zdarzenia. PWiK Gliwice przeprosiło za wszelkie utrudnienia i poinformowało, że ze względu na problem z siecią możliwe jest przejściowe zmętnienie wody lub nawet czasowe braki dostawy dla obywateli Gliwic.

Pod koniec dnia, około godziny 15:00, sytuacja zaczęła wracać do normy i dostęp do wody został przywrócony dla większości domostw. Niemniej jednak, dla 7 budynków ulicy Wiertniczej, które nadal pozostały bez bieżącej wody, zorganizowano dostawę za pomocą beczkowozu. Usuwaniu awarii poświęcono całą noc, a pełne przywrócenie normalnego dostępu do wody zaplanowano na poranne godziny kolejnego dnia, czyli 8 listopada 2023 roku.

Dodaj komentarz