Dramat w sercu Gliwic: Dziecko z zatrzymanym krążeniem uratowane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

W niedzielny wieczór, na placu Krakowskim w śląskim Gliwicach, dokonał lądowania śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego misją była nagła interwencja medyczna dotycząca dziecka, u którego nagle doszło do zatrzymania krążenia.

Alarmujące zgłoszenie trafiło do służb ratunkowych około 19:00. Zostało ono zarejestrowane na ulicy Górnych Wałów w Gliwicach. Zadaniem ratowników było udzielenie pomocy małemu pacjentowi, u którego serce niespodziewanie przestało pompować krew.

Z powodu skomplikowanego stanu zdrowia dziecka, załoga karetki pogotowia musiała liczyć na dodatkowe wsparcie. To właśnie dlatego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zdecydował o lądowaniu na placu Krakowskim w centrum miasta. Dzięki szybkiej interwencji personelu medycznego udało się przywrócić funkcje życiowe małemu pacjentowi.

Po stabilizacji stanu zdrowia, dziecko zostało przetransportowane do szpitala położonego w Katowicach-Ligocie. Tam pod opieką lekarzy specjalistów trwało dalsze leczenie. Na chwilę obecną, nie są znane okoliczności, które doprowadziły do tak poważnego zagrożenia życia dziecka. Również informacje dotyczące aktualnego stanu zdrowia pacjenta pozostają nieznane.

Dodaj komentarz