Podwyżka cen za usługi kanalizacyjne w Gliwicach i okolicznych miejscowościach

Obywatele mieszkający nie tylko w Gliwicach, ale także w Pyskowicach, Sośnicowicach, Zbrosławicach i Rudzińcu, muszą liczyć się z podwyżką kosztów za usługi kanalizacyjne. Wszystko to jest efektem decyzji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, które podniosło ceny swoich usług.

Chociaż jest to z pewnością niepokojąca wiadomość dla mieszkańców tych obszarów, jest też pewna dobra informacja – cena wody nie uległa zmianie. Niestety, wzrost cen dotyczy wyłącznie odprowadzania ścieków.

Przywołując na myśl wcześniejsze ceny, mieszkańcy Gliwic oraz innych wymienionych gmin za metr sześcienny wody płacili 5,76 zł. Firmy z branży farmaceutyczno-spożywczej, jak również te produkujące napoje czy inne produkty spożywcze, miały nieco wyższe stawki – 5,79 zł. Ceny te są jednak niezmienne.

Podwyżka cen dotyczy głównie odprowadzania ścieków. Od 1 października 2021 do 30 września 2022 r. cena za tę usługę wynosiła 7,91 zł, natomiast od 1 października 2022 do 30 września 2023 r. – 8,05 zł.

Obecnie mieszkańcy i przedsiębiorcy muszą zapłacić za ten sam zakres usług już 8,07 zł/m3. Podwyżka dotyczy więc zarówno gospodarstw domowych, jak i firm.

Dodaj komentarz