9. PKO Półmaraton Gliwicki – sportowy festiwal dla biegaczy

Na niedzielne przedpołudnie, 8 października, zaplanowano kolejną, dziewiątą już edycję PKO Półmaratonu Gliwickiego. W wydarzeniu wezmą udział biegacze z różnych regionów kraju, którzy staną do rywalizacji na dystansie 21 kilometrów. Oprócz tego, do wyboru dla uczestników będzie „gliwicka dziesiątka” oraz trasa nordic walking. Tym, którzy preferują krótsze dystanse, organizatorzy proponują pięciokilometrowy bieg. Informacje dotyczące tras, ich specyfiki oraz elektroniczne formularze zgłoszeniowe dla zainteresowanych dostępne są na stronie internetowej Półmaratonu Gliwickiego.

Oficjalny początek rywalizacji na najdłuższą trasę – półmaratońską (21 097,5 m), zaplanowano na godzinę 10:00. Miejsce startu to PreZero Arena Gliwice, mieszcząca się przy ulicy Akademickiej numer 50. Piętnaście minut po starcie głównego biegu, z terenów rekreacyjnych Wilczych Dołów w dzielnicy Sikornik, ruszą uczestnicy „gliwickiej dychy” oraz nordic walking. Następnie o 10:30, ze startu wyznaczonego na gliwickim Rynku wystartują biegacze zgłoszeni do 5-kilometrowego dystansu. Wszyscy uczestnicy będą musieli zmierzyć się z limitami czasowymi: 3 godziny na półmaraton, 90 minut na 10 kilometrów i nordic walking oraz 45 minut na 5 kilometrów. Punktem końcowym dla wszystkich tras będzie PreZero Arena Gliwice.

Organizacja tak dużego wydarzenia sportowego jak półmaraton wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu na części gliwickich arterii komunikacyjnych. Kierowcy powinni więc spodziewać się tymczasowych utrudnień w ruchu i zachować szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz