Tragiczne zdarzenie na przejeździe kolejowym w Świętochłowicach

Poranne godziny 21 września okazały się niezwykle tragiczne dla mieszkańców Świętochłowic. Dokładnie o godzinie 5 na przejeździe kolejowym przy ulicy Hajduki doszło do smutnego zdarzenia, w wyniku którego osoba znajdująca się na torach została śmiertelnie potrącona przez pociąg Kolei Śląskich. Wypadek ten spowodował znaczne utrudnienia w ruchu, które mogą przeciągnąć się na kilka kolejnych godzin.

Całe zdarzenie miało miejsce przy ul. Hajduki na trasie kolejowej przecinającej Świętochłowice. Pociąg relacji Gliwice-Katowice Kolei Śląskich z nieznanych powodów potrącił osobę obecną na torach, co niestety skończyło się jej śmiercią. Skutkiem tego tragicznego incydentu tor numer dwa został zamknięty, a ruch był prowadzony dwukierunkowo jedynie po torze pierwszym.

Pasażerowie pociągu, który brał udział w tym nieszczęśliwym zdarzeniu, zostali ewakuowani i przesiedli się do innego składu Kolei Śląskich, jadącego z Gliwic do Częstochowy. W celu minimalizacji opóźnień na trasie Gliwice-Katowice, trzy pociągi Kolei Śląskich zostały odwołane. Pozostałe składy mogą być opóźnione o około 30 minut. Przewidywane utrudnienia mają potrwać kilka godzin.

Dodaj komentarz