Premiera Babiego Targu w Gliwickim Centrum Handlowym Europa Centralna

W nadchodzącą sobotę, 16 września, w CH Europa Centralna w Gliwicach zaplanowano debiutancką edycję Babiego Targu. Co czeka na tych, którzy zdecydują się odwiedzić to wydarzenie?

Zgromadzi się tam przeszło sto ekspozytorów z terenu Śląska, którzy zdecydowali się na przewietrzenie swoich szaf i podzielenie się swoimi niepotrzebnymi już ubraniami i dodatkami. Mimo iż wszystkie miejsca dla wystawców zostały już zajęte, osoby pragnące odkryć modowe skarby nie muszą wcześniej rejestrować swojego udziału – wystarczy stawić się w CH Europa Centralna w sobotnie popołudnie, począwszy od godziny 12:00. Wydarzenie odbędzie się w sekcji galerii centrum handlowego.

Babi Targ jest renomowaną akcją, podczas której osoby mają możliwość przewietrzenia swoich szaf, a jednocześnie jest to najbardziej doświadczona inicjatywa tego typu na terenie Polski. Od roku 2007 regularnie organizowana jest w wielu polskich miastach, takich jak Poznań czy Bydgoszcz. Jest to odpowiedź na popularne na zachodzie imprezy zwane swapping parties, które promują ideę wymiany ubrań, obuwia oraz różnego rodzaju dodatków. Celem Babiego Targu jest pozwolenie przedmiotom, których już nie potrzebujemy, na nowe życie u innych osób. Co dla jednej osoby może być zbędne, dla innej może stanowić prawdziwy skarb.

Dodaj komentarz