Wypadek autobusowy na autostradzie A1: dwie osoby hospitalizowane

Na autostradzie A1, w pobliżu Turzy Śląskiej (45 km w kierunku Gliwice), miał miejsce poważny wypadek. Około godziny 16:20, autobus osobowy na zagranicznych tablicach rejestracyjnych przewrócił się na jezdni. Zgłaszający incydent zauważył pojazd leżący na boku. W momencie zdarzenia, autobusem podróżowało pięć osób, a dwóch pasażerów musiało zostać przewiezionych do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Personel służący na stanowisku dowodzenia Powiatowego PSP we Wodzisławiu podał nam informacje o zaangażowaniu w operację ratunkową 2 zastępów JRG, 2 zastępów OSP oraz zespoły z Republiki Czeskiej. Dołączyły do nich również jednostki medyczne, policja i służba autostradowa. Na miejscu pomocy udzielono trojgu pozostałym poszkodowanym, którzy nie wymagali hospitalizacji.

Z powodu tego wypadku powstał korek na autostradzie w kierunku Katowic od strony czeskiej granicy. Kierowcy, którzy planują skorzystać z tej trasy, są proszeni o rozważenie alternatywnych dróg. Podkomisarz Patryk Błasik poinformował, że prace na miejscu zdarzenia mogą trwać do około godziny 20:30. Policja skierowała ruch przed węzłem, aby kierowcy mogli ominąć miejsce kolizji.

Wypadek ten był jednym z wielu, które miały miejsce we wtorek (29.08.) zarówno na autostradzie A1, jak i w innych rejonach regionu. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności, przestrzeganie przepisów drogowych i dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych.

Dodaj komentarz