Odkryj własne miasto: Palmiarnia czeka!

W samym sercu Gliwic, schowana w malowniczym parku Chopina, znajduje się miejsce, które zasługuje na uwagę nie tylko mieszkańców tego miasta. To właśnie tutaj umiejscowiona jest Palmiarnia Miejska – prawdziwy skarbiec przyrody, który powala na kolana każdego, kto przekroczy próg tej unikalnej instytucji. W środku czekają na niego niesamowite eksponaty fauny i flory, które potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających miłośników natury.

Co konkretnie można tu znaleźć? Z pewnością warto zaznaczyć, że Palmiarnia oferuje wiele więcej niż tylko rośliny egzotyczne. Choć te oczywiście również się tam znajdują, to jednak nie są jedynymi atrakcjami tego miejsca. W Palmiarni można zapoznać się z różnymi gatunkami roślin cytrusowych i przyprawowych, a także podziwiać kaktusy i palmy egzotyczne. Atrakcją dla zwiedzających są też tematyczne akwaria, w których żyje mnóstwo ryb z różnych części świata. Każda osoba odwiedzająca pawilon akwarystyczny ma okazję zobaczyć ryby reprezentujące ekosystemy takie jak Amazonka, Tanganika, rzeki polskie czy te położone w Azji południowo-wschodniej.

Sukces Palmiarni potwierdzają imponujące statystyki. W ciągu pierwszego półrocza 2023 roku ten gliwicki raj dla miłośników przyrody odwiedziło aż 120 389 osób! Na porównanie, rok wcześniej na cały rok liczba ta wyniosła 178 836, a w 2021 roku, kiedy to świat zmagał się z pandemią – 77 031 osób.

Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, Patrycja Cieślok-Sorowka, zachęca do odwiedzenia Palmiarni jeszcze przed końcem wakacji. Powodem jest wystawa fotograficzna „Storczyki Polski”, która prezentuje zdjęcia wykonane przez fotografów Justynę Soskę oraz Radosława Gwóźdź. Warto zatem skorzystać z tej wyjątkowej okazji i poznać bliżej skarby polskiej przyrody.

Dodaj komentarz