Jak dobrać krem do twarzy do rodzaju cery?

Jeśli odczuwasz dyskomfort na swojej twarzy, towarzyszy Ci uczucie suchości lub ściągnięcia to znak, że trzeba wprowadzić zmiany w swojej codziennej pielęgnacji. Ważnym elementem jest zastosowanie produktów, które są bogate w składniki odżywcze. Z pomocą przychodzi krem do twarzy Ziaja, który poprawi stan naszej cery.

Cera normalna, sucha

Jeśli Twoja skóra posiada jednolity kolor, nie widzisz na niej żadnych przebarwień i jest przyjemna w dotyku, to prawdopodobnie masz ogromne szczęście. Te elementy są charakterystyczne dla skóry normalnej, którą może się cieszyć niewielka ilość osób. W tym wypadku świetnie się sprawdzą kremy nawilżające, które można stosować zarówno na dzień, jak i noc. Cera sucha charakteryzuje się matowym odcieniem, rzadko pojawiają się zaskórniaki. Ma skłonność do łuszczenia się. Cera sucha jest wrażliwa na działanie pogody np. wiatru, mrozu. Do tego typu cery polecane są kremy do twarzy Ziaja, które są silnie nawilżające i posiadają składniki takie jak kwas hialuronowy, mocznik. Stosując odpowiednią pielęgnację, sprawimy, że nasza cera nabierze dobrej kondycji.

Cera tłusta i naczynkowa

Cera tłusta jest problematyczna. Głównie charakteryzuje się dużą ilością wydzielanego sebum. Jego nadmiar powoduje błyszczenie się skóry, a to przekłada się na estetykę wyglądu. Możemy zauważyć zaskórniaki oraz niedoskonałości takie jak krostki. Osoby, które posiadają cerę tłustą, mogą zmagać się ze zmianami trądzikowymi. Aby zadbać o odpowiednią pielęgnację, warto sięgnąć po krem do twarzy Ziaja, który jest bogaty w witaminy: B2,B6 oraz A. Dodatkowo może nam pomóc dieta bogata w kwas linolowy. Cera naczynkowa charakteryzuje się zaczerwienieniami, które pojawiają się w okolicy nosa i policzków. Mogą być one spowodowane także temperaturą lub stresem. Na twarzy pojawiają się również popękane naczynka. Najlepiej przy tym rodzaju cery sprawdzą się kremy łagodzące, które zmniejszą nasze zaczerwienienia.

Cera mieszana i dojrzała

Cera mieszana jest połączeniem cery tłustej z suchą. W tłustych strefach, czyli tak zwanej strefie T (nos, czoło i broda) skóra jest błyszcząca- wydziela nadmiar sebum. Pojawiają się na niej także zmiany skórne takie jak wypryski. Podobnie jest w przypadku cery tłustej. Przy cerze mieszanej policzki są normalne lub suche. Przy tym rodzaju skóry świetnie się sprawdzą kremy do twarzy Ziaja, które posiadają bogaty skład i są przeznaczone do cery mieszanej.  Cera dojrzała jest bardzo łatwa do rozpoznania. Charakteryzuję się przede wszystkim utratą elastyczności, pojawianiem się zmarszczek. Na naszej twarzy zaczynają opadać kąciki oczu, ust. Skóra jest słabiej ukrwiona, co powoduje pojawienie się rozszerzonych naczynek. Cera jest sucha oraz pozbawiona blasku. Potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji. Warto sięgnąć po krem do twarzy Ziaja, który posiada bogaty skład. Dzięki niemu zadbamy o odpowiednie nawilżenie oraz regenerację naszej cery, co przełoży się na poprawę elastyczności oraz jędrności skóry.

Dodaj komentarz