Usługi „złotej rączki” świadczone za darmo dla seniorów w mieście Gliwice

Miasto Gliwice postanowiło wdrożyć dla mieszkańców miasta, a dokładniej dla seniorów, usługę „złotej rączki”. Mowa tutaj o fachowcu, który będzie pojawiał się w domach seniorów, gdy Ci go wezmą. Tak więc, gdy komuś będzie w domu ciekł kran, zatka się rura lub będzie całkowicie zatkany odpływ, to fachowiec pojawi się na miejscu i nieodpłatnie będzie świadczył usług dla seniorów.

Do kogo skierowana jest usługa „złotej rączki”?

Przede wszystkim grupą docelową, która może korzystać z nieodpłatnych usług „złotej rączki” w Gliwicach są samotni seniorzy, a więc osoby, które ukończyły 60 lat. To one mogą korzystać z nieodpłatnych usług fachowca. Tak więc wszyscy seniorzy, którzy są samotni, mają problemy zdrowotne i nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z domową usterką, jak najbardziej mogą zgłosić się po pomoc. Warto dodać, że z usług fachowca każdy kwalifikujący się senior będzie mógł korzystać dwa razy w roku.

Projekt „Złota rączka dla seniora” uruchomiony po raz drugi

Warto przypomnieć, że program „Złota rączka dla seniora” uruchomiony został już po raz drugi. Wcześniej cieszył się sporą popularnością, dlatego teraz też postanowiono go uruchomić. Warto więc skorzystać z takiej oferty pomocy, gdy nie mamy kogo poprosić o wykonanie drobnych napraw domowych, a sami nie jesteśmy w stanie tego dokonać.

Dodajmy, że czas wykonania drobnej usługi nie powinien przekraczać dwóch godzin, a także interwencja co do wykonania usługi sama w sobie nie jest pilna. Termin na wykonanie usługi ustalany będzie telefonicznie. Warto przypomnieć, że fachowca działającego w ramach projektu „Złota rączka dla seniora” nie można wzywać w momencie, gdy mamy do złożenia meble, ściany do malowania lub też kafelki do położenia.

Dodaj komentarz