O połączeniu kolejowym Gliwice – Pyskowice Miasto

Działania Górnośląsko-Zagłębiowskie Metropolii oraz wchodzącej w jej skład miast sprawiają, że w niedalekiej przyszłości może pojawić się kolejowe połączenie pomiędzy Gliwicami a centrum miejscowości Pyskowice. W tym celu metropolia uzyskała dofinansowanie w dość znacznej kwocie, która stanowi nawet 85% kosztów całej inwestycji. Pieniądze mają pochodzić z programu „Kolej+”.

Nowoczesna kolej to niedaleka przyszłość

Bez wątpienia dążenia wszystkich osób sprawczych powinny być ukierunkowane na rozwój nowoczesnej kolei. To właśnie ona jest przyszłością, która znacząco usprawni podróżowanie w regionie. Dzięki nowemu połączeniu pomiędzy Gliwicami a centrum Pyskowic można sądzić, że na pewno mogłaby zwiększyć się liczba pociągów, która regularnie krążyłyby pomiędzy obiema miejscowościami.

Miejmy nadzieje, że prace związane z budową nowych i modernizacją obecnych torów nie będą kłopotliwe dla podróżujących. A przypomnijmy, że ostatnio sporo mówiło się o problemach z kursowaniem pociągów na Śląsku.

Sukces Pyskowic i owocna współpraca obu samorządów

Już teraz samorządowcy zaznaczają, że dla Pyskowic utworzenie takiego węzła kolejowego byłoby kolejnym znacznym krokiem w kierunku dalszego rozwoju miasta. Co więcej, pozytywne rozstrzygnięcie naboru projektowych wniosków, dzięki któremu udało się uzyskać pieniądze na przeprowadzenie inwestycji, na pewno jest sukcesem także władz. Tutaj też należy podkreślić owocną współpracę pomiędzy władzami obu miejscowości. Współpraca do tej pory przebiegała owocnie, a pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy na pewno jest tego dowodem. Wszyscy mają nadzieję, że miejscowość Pyskowice będzie w dalszym czasie również polegać na okolicznych miejscowościach i liczyć na pomoc, która pozwoli się nieustannie rozwijać w dobrym kierunku.

Dodaj komentarz