Kolejny market znanej sieci handlowej pojawi się w Gliwicach

Nieopodal skrzyżowania ulic Nowy Świat i Kosów w Gliwicach rozpoczęła się budowa marketu, który będzie należeć do jednej z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce. Mowa tutaj oczywiście o sklepach marki Lidl, których w Gliwicach jest już siedem. Oznacza więc to, że nowo powstający budynek będzie już ósmym w mieście.

Ósmy market sieci handlowej Lidl w Gliwicach

Już w zeszłym roku rozpoczęto działania przygotowawcze do budowy nowego marketu. Działka, na której powstaje nowy obiekt została oczyszczona. W tym samym czasie wśród mieszkańców zaczęły chodzić głosy, że powstanie tam właśnie sklep sieci Lidl. I teraz stało się to faktem.

Na ten moment prace trwają już w najlepsze. Teren budowy został ogrodzony, a na działce znajdują się już maszyny budowlane. W pobliżu znalazły się również kontenery, które należą do firmy wykonującej prace budowlane. Warto zaznaczyć, że nowo powstający market przy skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Kosów w Gliwicach będzie już ósmym obiektem tej sieci handlowej w mieście. Od lat markety Lidla w Gliwicach znajdują się również na ulicach Tarnogórskiej, Poezji, Andersa, Pszczyńskiej, Poznańskiej i dwa obiekty na Toszeckiej.

Sieć handlowa Lidl w Polsce

Na terenie całego kraju sieć handlowa Lidl posiada blisko 1000 marketów. Jeszcze w 2013 roku liczba ta wyniosła 500 marketów, a trzy lata później w roku 2016 w Polsce było 600 marketów sieci handlowej Lidl. Ostatnie dane, które znajdziemy w internecie na temat stanu obiektów w Polsce należących do sieci handlowej Lidl to stan na 1 marca 2021 roku, kiedy to w naszym kraju znajdowało się łącznie 760 marketów. Na ten sam dzień przypadała również liczna ponad 24 000 pracowników zatrudnionych w marketach Lidl. Na ten moment liczba marketów należących do tej sieci handlowej, jak i liczba pracowników jest na pewno zdecydowanie większa.

Dodaj komentarz