Michał Żyro oficjalnie zamienia drużynę Piasta Gliwice na zespół Jagiellonii Białystok

Trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik w ostatnim czasie coraz rzadziej korzystał z usług Michała Żyro. Zawodnik pragnął jednak grać regularnie w piłkę, a to mogła mu zagwarantować Jagiellonia Białystok, która od jakiegoś czasu bardzo intensywnie szukała wzmocnień na pozycję napastnika.

Transfer Michała Żyro do Jagiellonii Białystok

Negocjacje związane z przenosinami zawodnika z Gliwic do Białegostoku trwały już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero pod koniec okienka transferowego udało się ustalić wszelkie szczegóły kontraktowe oraz transferowe, dzięki czemu Michał Żyro oficjalnie zamienia drużynę Piasta Gliwice na zespół Jagiellonii Białystok.

Piłkarz podpisał kontrakt z zespołem z Białegostoku do końca czerwca 2022 roku. W ramach umowy istnieje możliwość przedłużenia kontraktu o następny rok. Warto dodać, że 28 letni zawodnik już w poniedziałek 30 sierpnia przeszedł testy medyczne, które zostały zakończone pozytywnie. Dzięki temu trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot z pewnością już niedługo będzie mógł skorzystać z doświadczonego na polskich boiskach ligowych zawodnika.

Bogata historia piłkarska Michała Żyro

Większość kibiców piłki nożnej w Polsce z pewnością kojarzy Michała Żyro. Zawodnik jest wychowankiem Legii Warszawa i to właśnie tam miał jeden z lepszych okresów w swojej karierze. Jako młody zawodnik uznawany był za jeden z największych talentów w swoim roczniku. Kariera zawodnika potoczyła się jednak w taki sposób, że od jakiegoś czasu gra on ponownie na polskich boiskach.

Przypomnijmy, że Michał Żyro zaliczył grę poza granicami naszego kraju. Przez pewien czas występował w angielskich drużynach Wolverhampton oraz Charlton. Oprócz tego zawodnik występował także w innych polskich zespołach, a w tym m.in. w Pogoni Szczecin, Koronie Kielce oraz Stali Mielec. W zespole z Gliwic prowadzonym przez Waldemara Fornalika wychowanek Legii Warszawa rozegrał łącznie 37 spotkań, w których udało mu się zdobyć pięć bramek, a także sześć asyst. Zawodnik w drużynie Piasta Gliwice występował przez rok.

Dodaj komentarz