Nowe możliwości dla niemal 500 uczniów ZSP 7: Wkrótce rusza budowa nowoczesnego przyszkolnego obiektu

Wielka inwestycja edukacyjna zapewni radość blisko 500 uczniom należącym do grona Zespołu Szkół Podstawowych numer 7. Niedługo rozpocznie się budowa nowoczesnej jednostki przyszkolnej, która będzie gwarantować uczniom i przedszkolakom nowoczesne warunki nauczania dostosowane do wymagań XXI wieku. Dzięki niej zyskają przestrzeń sprzyjającą nabywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności oraz kształtowaniu własnych pasji.

Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 7, mieszczący się przy ulicy Ligonia 36 w Wójtowej Wsi, to miejsce edukacji dla 60 przedszkolaków i 430 uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Juliusza Słowackiego oraz oddalonego o pół kilometra Przedszkola nr 31 przy ul. Adama Mickiewicza 65. Po to, by ułatwić im zdobywanie wiedzy i codzienną egzystencję w placówce, obiekt zostanie rozbudowany.

Iwona Burzyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, wyraża swoje podekscytowanie nadciągającym projektem rozbudowy. Wskazuje na obecne problemy związane z ograniczoną ilością pomieszczeń – mając do dyspozycji tylko 19 sal lekcyjnych dla 25 oddziałów, w tym 12 oddziałów integracyjnych, placówka napotyka na trudności. Dzięki nowemu budynkowi przedszkolaki zyskają komfortową przestrzeń, gwarantującą korzystne warunki do nauki.

Zakres prac jest naprawdę imponujący. Po ich zakończeniu szkoła podstawowa i przedszkole będą funkcjonować w osobnych budynkach, co zapewni odpowiednie warunki do rozwoju i spokoju przede wszystkim dla młodszych dzieci. Powstanie dwupiętrowy budynek, gdzie znajdzie się miejsce dla pięciu oddziałów przedszkolnych i pięciu sal szkolnych, sala zajęć ruchowych z własnym węzłem sanitarnym, gabinety terapeutyczne oraz sale integracji sensorycznej – jedna dla uczniów szkoły podstawowej, druga dla przedszkolaków. Dodatkowo, zaplanowano budowę stołówki z pełnowymiarową jadalnią i kuchnią. Z myślą o osobach niepełnosprawnych, w nowo powstałym obiekcie zostanie zamontowana winda. Analogiczne urządzenie pojawi się także w istniejącym budynku szkoły. Realizacja całej inwestycji powinna trwać 17 miesięcy od dnia podpisania umowy, a jej zakończenie przewiduje się na III kwartał 2026 roku. Obecnie inwestycja jest w fazie przetargu, którego oferty zostaną otwarte 5 września. Dofinansowanie z programu rządowego umożliwi sfinansowanie rozbudowy w wysokości 30 milionów złotych, a dodatkowo w miejskim budżecie zostanie zabezpieczona kwota ponad 5 milionów złotych.

Prezydent Gliwic, Katarzyna Kuczyńska-Budka, wyraża swoje zadowolenie z przystąpienia do realizacji tak oczekiwanej inwestycji w dzielnicy Wójtowa Wieś. Dzięki niej, dzieci będą miały możliwość nauki i rozwoju w nowoczesnym obiekcie dostosowanym również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz