Nowe możliwości dla inżynierów: Politechnika Śląska zaprasza na studia podyplomowe z gigantami IT i motoryzacji

Trwają zapisy na drugą edycję studiów podyplomowych „Oprogramowanie w automotive dla współczesnej mobilności – cyfryzacja w automotive”. Politechnika Śląska zaprasza na nie inżynierów, którzy chcą mieć wpływ na kształt samochodów przyszłości. By zapewnić dostęp do eksperckiej i przede wszystkim praktycznej wiedzy – uczelnia połączyła siły z koncernem motoryzacyjnym Stellantis N.V. oraz świadczącą usługi cyfrowe dla sektora automotive firmą GlobalLogic.

Program prowadzony w języku polskim skierowany jest do absolwentów studiów magisterskich i licencjackich, którzy chcą pracować jako inżynierowie oprogramowania w branży motoryzacyjnej. Został zaprojektowany w taki sposób, by konkretnie i rzeczywiście odpowiadać na potrzeby inżynierów oraz samego rynku pracy. Uwzględnia między innymi praktyczne umiejętności programowania mikrokontrolerów i doboru elementów sprzętowych pojazdów, naukę wykorzystywania najnowszych narzędzi i technologii oraz systemów z obszaru bezpieczeństwa i autonomii pojazdów czy też zdobycie kompetencji z zakresu wdrażania technologii Przemysłu 4.0 w zakładach przemysłowych. O właściwy poziom przekazywanej wiedzy dba doświadczony zespół wykładowców, który tworzą pracownicy Politechniki Śląskiej oraz eksperci związani na co dzień z projektami dla sektora automotive. Wśród nich są przedstawiciele GlobalLogic, a więc międzynarodowego przedsiębiorstwa świadczącego usługi cyfrowe dla największych koncernów motoryzacyjnych, a także inżynierowie koncernu Stellantis, który ma w swoim portfolio takie marki, jak Fiat, Alfa Romeo, Citroen, Opel, Peugeot czy Dodge.

Każda osoba zapisująca się na studia podyplomowe otrzymuje od GlobalLogic zestaw Embedded Kit, który umożliwia doskonalenie umiejętności lub naukę sztuki programowania procesorów. Inżynierowie mogą wykorzystać ją na przykład do projektowania asystenta ruszania pod górę, a więc rozwiązania, które wpływa na komfort kierowców poruszających się po drogach w Polsce i na świecie. Tego rodzaju kompetencje wpisują się w obecne potrzeby i trendy w branży motoryzacyjnej, gdzie producenci samochodów coraz częściej kładą nacisk na rozwój zaawansowanego oprogramowania i integrację nowoczesnych technologii cyfrowych w pojazdach. Dzięki nim współczesne samochody stają się coraz bardziej inteligentne i są wyposażane w liczne systemy wspomagające kierowców oraz zapewniające im większe bezpieczeństwo jazdy. Sam Embedded Kit udostępniany studentom jest opracowaną przez inżynierów przedsiębiorstwa płytką rozszerzeń zawierającą między innymi moduł PWM z obsługą 16 serwomechanizmów, moduł magistrali CAN, układ żyroskopu, magnetometru i akcelerometru, układ ethernetu i układ czujnika temperatury oraz wilgotności.

Studia podyplomowe na kierunku „Oprogramowanie w automotive dla współczesnej mobilności – cyfryzacja w automotive” są odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy i branży automotive. Pozwalają inżynierom uzyskać niezbędną wiedzę i specjalizować się w obszarze dynamicznie rozwijających się technologii i rozwiązań. W ten sposób mogą rozwijać swoją karierę i mieć wkład w kształtowanie samochodów przyszłości. Szacuje się, że w 2030 roku branża motoryzacyjna może potrzebować nawet ponad 4 milionów nowych specjalistów o konkretnych umiejętnościach, by utrzymać obecne tempo rozwoju i jednocześnie odpowiadać na popyt na nowe pojazdy.

Studia podyplomowe są otwarte dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem lub dyplom doktorski. Pierwsza tura zapisów trwa do 25 sierpnia 2024 roku. Druga rozpocznie się 2 września 2024 roku i potrwa do 22 września 2024 roku. Szczegółowe informacje są dostępne w tym miejscu. Zapisy prowadzone są na stronie Politechniki Śląskiej.

Dodaj komentarz