Narodowy konkurs "Policjant, który mi pomógł" – sposób na promowanie postaw zaangażowanych funkcjonariuszy

Narodowe Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji kontynuuje coroczną tradycję organizowania konkursu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”. Kluczowym zadaniem tego przedsięwzięcia jest ukazanie zaangażowania i umiejętności tych stróżów prawa, którzy podejmują działania mające na celu pomoc osobom poszkodowanym.

Inicjatywa konkursu powstała 18 lat temu i co roku odbywa się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. W ciągu całego tego okresu, przyznano tytuł laureata 85 policjantom, których niezachwiane zaangażowanie, konsekwentne działania oraz szczere gotowość do niesienia pomocy przyczyniły się do kształtowania pozytywnego obrazu Policji w społeczności. Jak się bowiem okazuje, bohater nie zawsze musi nosić pelerynę – czasem jest to mundur policyjny.

Jeśli więc znasz policjanta, który Ci pomógł – niezależnie od sytuacji, czy to była pomoc po nieszczęśliwym wypadku, wsparcie w trudnej sytuacji życiowej, niesienie pomocy w najtrudniejszym momencie twojego życia, działanie na rzecz budowy lokalnego systemu wsparcia, czy wykazanie się profesjonalizmem i empatią w konkretnych sytuacjach związanych z pomocą pokrzywdzonym przez przestępstwo lub ofiarami przemocy domowej – zgłoś go do konkursu!

Zgodnie z regulaminem, prawo nominowania policjanta do konkursu mają zarówno jednostki jak i instytucje czy organizacje.

Wyboru laureatów dokonuje Komisja, w której skład wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci trzech ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Podczas procesu wyboru, szczególna uwaga zwracana jest na zaangażowanie nominowanych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli oraz ich doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, które mogły być pokrzywdzone.

Dodaj komentarz